Jasper Art – generator obrazków AI

  • 31 sierpnia, 2022
  • Piotr Starzyński
  • 13 min read

Kochasz tworzenie grafik, ale nie masz czasu lub umiejętności, aby stworzyć je samodzielnie? Jasper Art jest po to, aby pomóc Ci z tworzeniem kreatywnych obrazów! Jasper Art to nowe narzędzie AI do tworzenia grafiki, które w ciągu kilku sekund zamienia Twoją podpowiedź tekstową w niesamowitą sztukę i realistyczne obrazy. Dzięki Jasperowi łatwo i szybko stworzysz piękne dzieła grafiki, które wyrażają twoje unikalne pomysły i kreatywność.

Wystarczy napisać podpowiedź opisującą obrazek, który widzisz w swoim umyśle, a Jasper w odpowiedzi wygeneruje dla Ciebie 4 obrazy. Cała operacja tworzenia grafik potrwa kilka sekund. Kolejnym krokiem jest zapisanie, udostępnienie lub wykorzystanie obrazu. Obrazy są wolne od praw autorskich, więc możesz je wykorzystać jakkolwiek chcesz.

Generator obrazków AI stworzy twój idealny obraz. Ty możesz wybrać style, oświetlenie, wprowadzić dodatkowe szczegóły, a nawet określić nastrój, aby zwiększyć swój wkład w finalne zdjęcie. Im lepsze wskazówki, tym trafniejszą grafikę wygeneruje Jasper.

Jeśli szukasz szybkiego i łatwego sposobu tworzenia grafik lub sztuki albo chcesz dodać trochę kolorytu do swoich postów w mediach społecznościowych, spróbuj Jasper Art!

Co to jest JasperAI?

Jasper (oficjalnie JasperAI) to oprogramowanie, które wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby łatwo i szybko generować treści na stronę lub posty blogowe. Narzędzie bazuje na API od OpenAI. Generator treści został zaprojektowany, aby zaoszczędzić Twój czas, pisząc artykuły za Ciebie. Uwalniając swój czas, możesz skupić się na innych zadaniach.

Jasper może również generować treści dla mediów społecznościowych, reklam, informacji prasowych, opisów obrazów, opisów do filmów na Youtube, stron internetowych i wielu innych! Dzięki wykorzystaniu metod przetwarzania języka naturalnego i uczenia maszynowego, Jasper rozumie, co próbujesz powiedzieć i tworzy odpowiednie, angażujące treści.

Co to jest Jasper Art?

Jasper Art to funkcja Jaspera, która tworzy oryginalne obrazy z podanego tekstu. W uproszczeniu można nazwać je generatorem obrazów lub grafik, opartym na sztucznej inteligencji. Dzięki Jasper Art możesz zamienić swoje myśli i pomysły w oszałamiające dzieła sztuki.

Jasper Art działa w oparciu o DALL-E. DALL-E to maszyna z 12 miliardami zmiennych, które GPT-3 wykorzystuje do generowania obrazów na bazie tekstowego opisu. DALL-E został wytrenowany przy użyciu 250 milionów par obraz/opis pochodzących z internetu. W styczniu 2021 roku OpenAI opublikowało i demo systemu DALL-E text-to-image.

Nazwa DALL-E jest grą słów. Jest to mieszanka nazwiska malarza Salvadora Dali i filmu animowanego Disneya z 2009 roku WALL-E. Od 20 lipca 2022 roku generator grafik DALL-E jest dostępny do użytkowania. Trwają prace nad DALL-E 2.

Jasper Art jest świetny do tworzenia unikalnych obrazów do mediów społecznościowych, stron internetowych, a nawet po prostu dla zabawy. Plusem jest fakt, że Jasper Art kosztuje tylko 20 dolarów i jak na razie nie ma ograniczeń ilościowych. Więc dlaczego nie spróbować? Możesz być zaskoczony wynikami.

Wszystko czego potrzebujesz to zachęta tekstowa, a Jasper zrobi resztę. W ciągu kilku sekund będziesz miał cztery piękne, wolne od praw autorskich obrazy, które możesz wykorzystać jakkolwiek chcesz.

JasperAI Art: Jak zacząć?

Zaloguj się na swoje konto w Jasperze i wykup funkcję Art. Wystarczy w lewej części swojego dashboardu (po zalogowaniu), kliknąć w opcję „Art” i postępować zgodnie z procedurą aktualizacji. Powinieneś dodać co najmniej 1 użytkownika do Art, co będzie Cię kosztowało 20 USD za każdego użytkownika.

Po uaktualnieniu zobaczysz dwie opcje generowania obrazów: Basic i Freeform. Jeśli wybierzesz Freeform, będziesz mógł stworzyć całą podpowiedź od podstaw. Możesz wybrać opcję „nie każ mi myśleć”, co wygeneruje losową podpowiedź. Możesz ją następnie dowolnie edytować przed naciśnięciem przycisku Create.

Jeśli wybierzesz opcję Basic, otrzymasz kilka różnych opcji, które pomogą Ci przejść przez proces. Nie musisz wybierać opcji dla każdej sekcji, ale dzięki temu Jasper dostanie więcej informacji, z którymi może pracować i efekcie tworzy lepsze grafiki. Niezależnie od tego, Jasper sprawia, że generowanie obrazków jest łatwe i przyjemne!

Jasper AI Art: Funkcje

Jedną z najlepszych części Jaspera jest to, że możesz tworzyć profesjonalnie wyglądające obrazy bez żadnego wcześniejszego doświadczenia w projektowaniu graficznym. A jeśli masz jakieś doświadczenie w projektowaniu, Jasper ułatwia szybkie tworzenie niestandardowych projektów, które są dostosowane do konkretnych potrzeb.

Nawet jeśli nie jesteś osobą obeznaną z technologią, Jasper ART jest łatwy w nauce i obsłudze. Jest o wiele łatwiejszy w użyciu niż JasperAI, czyli samo oprogramowanie do pisania treści. Oto niektóre z funkcji, z którymi będziesz chciał się zapoznać:

Screenshot (Zrzut ekranu): ten przycisk jest przeznaczony do wykonania zrzutu ekranu. Kopiuje wynik obrazu ze wszystkimi 4 obrazami do schowka.

Copy to Clipboard (Kopiuj do schowka): ten przycisk skopiuje twój projekt (1 z 4 obrazów) do schowka.

Download (Pobierz): kliknij strzałkę w dół, aby pobrać swoją kreację – jest to najczęściej używana opcja!

Clear input (Wyczyść wszystko): ten przycisk czyści wszystkie podpowiedzi.

Kliknij przycisk „thumbs up” (kciuk w górę) na obrazku, jeśli uważasz, że jest świetny, i kliknij przycisk „thumbs down” (kciuk w dół), jeśli uważasz, że jest BARDZO nietrafiony.

Możesz również użyć przycisku flagi, aby zgłosić wyniki, które są nieodpowiednie lub obraźliwe.

Czy obrazy AI są pomocne?

Z ostatnią aktualizacją Google Helpful Content, stało się jeszcze ważniejsze, aby używać unikalnych i oryginalnych obrazów na stronach internetowych. Jednym ze sposobów otrzymania pewności, że Twoje obrazy są oryginalne jest użycie ilustracji generowanych przez AI.

Te ilustracje są tworzone przez wprowadzenie określonych informacji do programu AI, który następnie produkuje niestandardowy obraz na podstawie tych instrukcji. Szanse na to, że dwie osoby użyją tego samego wejścia i otrzymają te same grafiki są niezwykle mało prawdopodobne, dzięki czemu ilustracje AI są świetnym sposobem na zapewnienie, że Twoje obrazy są unikalne.

Ponadto, specyficzny charakter danych wejściowych oznacza, że możesz tworzyć wysoce spersonalizowane obrazy, które idealnie pasują do treści Twojej witryny. Są one dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy poszukują poprawy pozycji swojej witryny w Google. Co najlepsze, te obrazy AI można tworzyć szybko i łatwo.

Jak skutecznie korzystać z Jasper Art?

Jeśli chodzi o uzyskanie Jasper Art do tworzenia dowolnych obrazów, wszystko zaczyna się od danych wejściowych. Zapewniając jasne, zwięzłe opisy oddzielone przecinkami (tak, instrukcje oddzielamy przecinkami!), ułatwisz Jasperowi zrozumienie, czego szukasz. Używanie frazy „in the style of” (w stylu) również pomoże Jasperowi łatwiej stworzyć oczekiwany obraz.

I najważniejsza rzecz, jeśli nie jesteś zadowolony z pierwszego zestawu wygenerowanych grafik, nie przejmuj się zanadto! Po prostu dostosuj swoje dane wejściowe i spróbuj ponownie. Przy odrobinie prób i błędów, będziesz w stanie uzyskać Jasper Art, aby stworzyć dokładnie to, co chcesz.

Słabe strony Jasper Art

Jasper Art to świetne narzędzie do tworzenia unikalnych, jedynych w swoim rodzaju projektów. Są jednak pewne rzeczy, których nie robi ono tak dobrze.

Na przykład, jeśli szukasz realistycznych, symetrycznych twarzy, możesz być rozczarowany. Często twarze w zdjęciach od Jasper Art są rozmyte, dziwne, opadające i stopione. Nie zawsze idealne twarze są tym, czego oczekujesz, jednak trzeba to zaznaczyć. Warto wciąż próbować, dostosowując opis. Z drugiej strony, można też użyć narzędzi takich jak to lub wykorzystać filtry neuronowe w Photoshopie, aby naprawić wygląd tych nieludzko wyglądających twarzy.

Innym obszarem, w którym Jasper Art wypada słabo, są słowa. Za każdym razem, gdy próbowałem dodać słowa do moich projektów, po prostu obrazki te nie wychodziły dobrze. Ale jest mnóstwo innych świetnych opcji, aby dodać słowa do swoich projektów. Canva to opcja nr 1 dla każdego, kto potrzebuje dodać słowa do swoich projektów.

Mocne strony Jasper Art

Ilustracje 3D i science-fiction czy abstrakcyjne obrazy w stworzone w Jasper Art nie mają sobie równych. Niezależnie od tego, czy jest to renderowanie szczegółowej galaktyki, czy ożywianie kosmosu, Jasper ma rzadką zdolność przenoszenia widzów do innych światów. To właśnie ta unikalna mieszanka wyobraźni i umiejętności technicznych sprawia, że Jasper Art jest jedynym z najlepszych kreatorów graficznych.

Jeśli chodzi o obrazy malowane akwarelami, Jasper Art to klasa sama w sobie. Jasper błyszczy przy każdym pociągnięciu pędzla. Co więcej, to narzędzie nie boi się eksperymentować z abstrakcją, fantazją, a nawet tematami futurystycznymi. W rezultacie akwarele Jaspera są jednymi z najbardziej innowacyjnych i ekscytujących, jakie kiedykolwiek widziałem.

Wskazówki dotyczące Jasper AI Art

Istnieje strona internetowa (krea.ai), która publikuje obrazki wygenerowane przez AI (sztuczną inteligencję) i dzieli się instrukcjami, użytymi do ich wygenerowania. Jeśli podoba ci się pewien styl lub typ obrazu, skopiuj podpowiedź (edytując, to co potrzebujesz zmienić) i uruchom podobną komendę w Jasper Art!

Jasper Art – Pytania

Ludzie zadają wiele pytań na temat Jasper Art w oficjalnej grupie na Facebooku. Postanowiłem opublikować odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, żebyś nie tracił czasu na ich poszukiwanie.

Czy muszę mieć Jasper AI, aby korzystać z funkcji Art do generowania obrazów?

Nie, od 1 października 2022 roku możesz wykupić sam dostęp do generatora obrazków Jasper Art, bez konieczności dokupowania generatora treści Jasper. Cena pozostaje ta sama.
Tak, Jasper Art jest dostępny wyłącznie dla klientów JasperAI. Oznacza to, że musisz posiadać pakiet Starter lub BossMode od JasperAI, a następnie dodać Art do swojego planu. Cena pakietu Starter zaczyna się od 29 USD miesięcznie.

Ile kosztuje Jasper Art?

Obecnie opłata za Jasper Art to 20 dolarów miesięcznie za każdego użytkownika. Jednak zarząd Jasper zaznaczył, że powinniśmy spodziewać się wzrostu tej ceny w niedalekiej przyszłości.

Ile obrazów mogę stworzyć dzięki Jasper Art?

Testy BETA pozwalają na nieograniczoną liczbę kreacji; nie jest jednak jasne, czy pozostanie to bez zmian po tym, jak cały zespół Jasper AI zakończy fazę testów.

Kto jest właścicielem obrazów, które tworzy Jasper Art?

W tej chwili, podczas bety Jasper Art, wszystkie obrazy są na licencji creative commons. Możesz je wykorzystać w dowolny sposób, ale bądź świadomy, że inni też mogą je wykorzystać. Jasper AI będzie to analizował i możliwe, że w przyszłych wersjach Art da użytkownikom możliwości posiadania stworzonych przez nich dzieł sztuki.

Czy mogę używać obrazów na mojej stronie lub blogu?

Tak! Możesz wykorzystywać obrazy stworzone przez Art na blogach, stronach internetowych, w celach twórczych itp. Pamiętaj, że jesteś odpowiedzialny za przesłane materiały, w tym za ich legalność, prawdziwość i stosowność.
Podczas gdy Jasper Art zachęca do oryginalności, należy pamiętać o przestrzeganiu praw autorskich przy tworzeniu obrazów. Naruszanie praw autorskich jest wyraźnie zabronione przez Jasper AI.

Czy Jasper Art jest sztuką?

Granica między naśladownictwem a sztuką często się zaciera, ale ta debata jest jeszcze bardziej zagmatwana, gdy dyskutujemy o sztuce AI. Niektórzy zarzucają jej brak oryginalności, ponieważ opiera się na wcześniej istniejących dziełach, podczas gdy inni twierdzą, że wszystko, co zostało stworzone przez AI, jest oryginalne – niezależnie od tego, czy jest to bezpośrednia kopia, czy połączenie innych dzieł.

Jakie są rozmiary obrazów generowanych przez Jasper AI?

Obecny rozmiar tworzonych obrazów to 512x512px. Możesz jednak powiększyć je za pomocą Photoshopa, upscale.media lub innych stron tego typu.

Jak mogę pobrać wygenerowane wcześniej obrazy Jasper Art?

Aby pobrać zestaw obrazów, które wygenerowałeś wcześniej, przejdź do zakładki Historia na swoim pulpicie (w prawym górnym rogu) i kliknij na wybrany zestaw obrazów.

Czy AI może tworzyć realistyczne zdjęcia krajobrazów?

Tak, AI może tworzyć realistyczne zdjęcia krajobrazów. Aby przetestować tę teorię, poprosiłem Jasper Art o inspirowanie się stylem jednego ze znanych fotografów i wyniki były całkiem niesamowite.

Czy Jasper Art może tworzyć zdjęcia z przepisami?

Jasper Art może nie być w stanie zastąpić profesjonalnych narzędzi do tworzenia zdjęć dla przepisów, ale z testów, które przeprowadziłem, z pewnością może konkurować ze zdjęciami stockowymi.

Czy mogę zarabiać pieniądze używając Jasper Art?

Tak, można zarabiać pieniądze za pomocą dzieł Jasper Art! Zespół Jaspera twierdzi, że możemy wykorzystywać dzieła sztuki na zasadach Creative Commons, co oznacza, że możemy z nimi zrobić całkiem sporo – w tym na nich zarabiać.

Czy wykorzystanie AI do tworzenia sztuki jest etyczne?

Czy istnieje niebezpieczeństwo, że pisarze AI staną się nadmiernie autonomiczni? Jest to kwestia, którą będziesz musiał rozstrzygnąć sam, w oparciu o swój scenariusz użycia i to, gdzie narysujesz moralną lub etyczną linię przy stosowaniu artificial intelligence. Są ludzie, którzy uważają, że sztuczna inteligencja nigdy nie powinna być używana podczas pisania. Być może niektóre osoby uważają tak również w przypadku sztuki.
Z drugiej strony, technologie takie jak Jasper sprawiają, że pisanie i sztuka stają się bardziej przystępne. To, co świat ma do powiedzenia na temat prac generowanych przez AI, dopiero się okaże.

Czego nie wolno wprowadzać w Jasper Art. w podpowiedziach?

W AI istnieje filtr treści. Celem tego filtra jest zidentyfikowanie każdego tekstu, który może być sklasyfikowany jako wrażliwy lub niebezpieczny.

Jak uzyskać dostęp do Jasper Art?

KLIKNIJ TUTAJ, aby dołączyć do Jasper Art TERAZ. Jeśli jeszcze nie korzystałeś z Jaspera (asystenta AI do generowania treści)- możesz skorzystać z darmowego okresu próbnego. Obejmuje on tylko tworzenie treści, ale możesz dokładnie zobaczyć, jak działa główna usługa Jaspera. Po 5 dniach będziesz mógł zdecydować czy asystent pisania spełnił swoją rolę i przejść na konto płatne!

Zatem najtańszą opcją na wypróbowanie Jasper Art jest stworzenie konta z linka powyżej lub przycisku poniżej i aktywowanie/wykupienie opcji Art po zalogowaniu. Ale radzę się pospieszyć. Nie jestem pewien, KIEDY podniosą cenę, więc najlepiej dołączyć do Jasper Art szybko i przetestować generowanie obrazków za 20$/miesiąc.

5 1 vote
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments