Link Building z wykorzystaniem narzędzia Semrush

 • 29 sierpnia, 2022
 • Piotr Starzyński
 • 6 min read

Chcesz rozpocząć kampanię link buildingu (pozyskiwania linków), ale nie wiesz od czego zacząć? Semrush może Ci pomóc!

Pokażę Ci, jak łatwo rozpocząć pracę z Semrush i rozpocząć budowanie wysokiej jakości linków. Semrush posiada funkcję o nazwie „Link Building”, które służy do zdobywania linków poprzez docieranie do innych stron internetowych. Następnie możliwy jest półautomatyczny kontakt z właścicielami, ręczne pozostawianie komentarzy lub publikowanie odpowiedzi w przypadku forum internetowego.

Semrush jest idealnym narzędziem dla każdego, kto chce poprawić SEO swojej witryny. Dzięki Semrush można znaleźć nowe możliwości pozyskiwania linków, śledzić backlinki konkurencji oraz wiele więcej!

Konfiguracja narzędzia Link Building

Jak korzystać z narzędzia Semrush Link Building?

 1. Stwórz nowy projekt.

  Zaloguj się do Semrusha i przejdź do narzędzia Link Building. Możesz rozpocząć nowy projekt lub stworzyć kampanię dla istniejącego projektu. Będziesz mógł bezpłatnie korzystać z 3 projektów.

 2. Wprowadź do 10 słów kluczowych.

  Zdefiniuj do 10 słów kluczowych w jednym czasie, na które chcesz poprawić Twoje organiczne pozycje w wyszukiwarce.

 3. Wprowadź do 10 stron konkurencji.

  Musisz również znaleźć 10 stron internetowych, których profile backlinków chciałbyś skopiować. Podaj do 10 domen w trzecim kroku. Jeśli nie jesteś pewien, jakie słowa kluczowe lub konkurentów wybrać, system zapewnia wiele opcji z wykorzystaniem bazy danych Semrush i raportu Organic Competitors.

 4. Uruchom narzędzie i otrzymaj wyniki.

  Po tym wszystkim, jedyne co musisz zrobić, to nacisnąć przycisk „Start Link Building”.

Rozważ potencjalne miejsca, w których umieścisz link

Po tym, jak Semrush zbierze potrzebne informacje, przeniesie Cię do pulpitu nawigacyjnego Overview. Stamtąd możesz łatwo śledzić postępy swojej kampanii, w tym ile masz prospektów, otrzymanych odpowiedzi i monitorowanych domen.

Trzy zakładki narzędzia Link Building: Prospects, In Progress oraz Monitor, pomogą Ci zachować kontrolę nad strategią link buildingu na każdym etapie procesu zdobywania linków.

Pierwszym krokiem jest przejrzenie wszystkich prospektów w zakładce Prospects. Następnie wybierz te, na których możliwe i korzystne jest dla Ciebie pozostawienie linka do twojej strony. Przenieś je do zakładki In Progress klikając na przycisk „To in progress” przy ich nazwie.

Rozpocznij wysyłanie propozycji/zapytań

Zakładka Progress pozwala na kontakt z wybranymi prospektami i monitorowanie statusu każdego potencjalnego backlinka.

Aby dotrzeć do prospektów, musisz dodać skrzynkę pocztową za pomocą przycisku „Dodaj” u góry strony. Jeśli nie zdefiniujesz adresu e-mail Semrush automatycznie doda główny adres konta.

Alternatywnie możesz zostawić komentarz na stronie docelowej o ile jest to np. post na blogu lub opublikować swoją odpowiedź w przypadku forów internetowych.

Za granicą dobrze sprawdza się wysyłanie zapytań i tworzenie relacji. Na polskim rynku nie jest to popularna metoda i tutaj najczęściej serwisy internetowe udostępniają możliwość publikacji poprzez marketplace’y jak np. Linkhouse. Są to serwisy, które automatyzują proces w zakresie publikacji sponsorowanych. Przy outreachu możesz wykorzystywać większą ilość opcji, obejmującą np. posty gościnne, zaproponowanie komentarza, opinii, wymianę linków, podlinkowanie, opublikowanie wyników badań.

Monitoruj pozyskane nowe linki

Możesz chcieć sprawdzić skuteczność swoich działań w zakładce Monitor, która wyświetla, jak dobrze radzisz sobie z link buildingiem na przestrzeni czasu. Po dodaniu domen, które użytkownik chce monitorować do tej zakładki, wszystkie możliwe backlinki są klasyfikowane jako aktywne, utracone, uszkodzone, niezdefiniowane lub odrzucone.

Analiza przypadku

Skupiłem się głównie na komentarzach na blogach. Analiza pierwszych 100 potencjalnych miejsc pozwoliła mi zostawić komentarze na 16 artykułach blogowych. Niestety, większość z nich jest moderowana i opublikowana kilka lat temu. Oznacza to, że istnieje mała szansa, że mój komentarz zostanie zatwierdzony. Zdziwiłbym się, gdyby więcej niż połowa została opublikowana.

Będę Cię informował na bieżąco. Z 16 komentarzy, po 2 dniach aktywnych jest 7. Z tego 1 nie zawiera linka, jest cytatem. Wszystkie 6 zdobytych linków ma atrybut nofollow. Przypominam, że Google traktuje przypisane linkom atrybuty jako sugestie, dlatego link nofollow nie jest pozbawiony wartości.

FAQ do link buildingu z Semrushem

Czym jest narzędzie Semrush Link Building?

Narzędzie Link Building to narzędzie w ramach Semrush, które pomaga w łatwy sposób rozpocząć kampanię link buildingową. Umożliwia ono znalezienie nowych możliwości pozyskiwania linków, śledzenie backlinków konkurencji oraz wiele innych.

Gdzie mogę rozpocząć link building z Semrush?

Aby rozpocząć, przejdź do narzędzia Link Building na stronie Semrush.com. Semrush posiada narzędzie o nazwie „Link Building”, które służy do zdobywania linków poprzez docieranie do innych stron internetowych. Umożliwia także zautomatyzowane wysyłanie zapytań.

Czy mogę skorzystać z więcej niż trzech projektów/stron?

Tak, ale bezpłatnie możesz użyć tylko do trzech projektów. Innymi słowy możesz pozyskiwać linki jednocześnie dla 3 domen. Jeśli chciałbyś wykorzystywać więcej niż trzy, będziesz musiał dodatkowo zapłacić.

Ile projektów mogę użyć za darmo?

Możesz korzystać z maksymalnie trzech projektów za darmo, tzn. w ramach pakietu, który użytkujesz. Narzędzie Semrush jest narzędziem płatnym.

Co to jest zakładka „Przegląd” w ramach link buildingu w Semrushu?

Zakładka „Przegląd” daje Ci obraz Twojego aktualnego postępu w budowaniu linków. Zawiera ona liczbę potencjalnych partnerów, liczbę odpowiedzi oraz liczbę monitorowanych domen.

Co się stanie po kliknięciu przycisku „Rozpocznij budowanie linków”?

Semrush zbierze potrzebne informacje i przeniesie Cię do pulpitu nawigacyjnego Overview. Stamtąd możesz łatwo śledzić postępy swojej kampanii, w tym liczbę prospektów, otrzymanych odpowiedzi i monitorowanych domen.

Jak dodać skrzynkę pocztową dla moich prospektów?

Semrush automatycznie doda adresy e-mail Twoich prospektów, gdy dodasz skrzynkę pocztową. Możesz też dodać adres e-mail dla konkretnego projektu.

Co oznacza zakładka „W toku” w Link Building Semrusha?

Zakładka „W toku” to miejsce, w którym możesz skontaktować się z wybranymi prospektami i następnie monitorować status każdego potencjalnego backlinka.

Co to jest zakładka „Monitor” w Link Building Semrusha?

Zakładka Monitor jest narzędziem, które pomaga śledzić postępy w budowaniu linków. Pokazuje ona jak dobrze radzisz sobie z linkowaniem w czasie. Pozwala także dodawać domeny do monitorowania.

Załóż konto na Semrush, rozpocznij 7-dniowy okres próbny i samodzielnie sprawdź działanie na przykładzie Link Buildingu!

0 0 votes
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments