Google Search Console (wcześniej nazywane Narzędziami dla Webmasterów) pokazuje dodatkowe dane dotyczące ruchu organicznego na stronie internetowej. Dotyczy to ruchu organicznego pochodzącego z wyszukiwarki Google. Są to m.in. zaindeksowane adresy URL, dane uporządkowane, liczbę wyświetleń dla danych słów kluczowych, kliknięć i pozycji strony na frazy, jakie mają w Google.

W Google Search Console sprawdzisz też informacje o niedziałających linkach w Twojej witrynie lub o tym, które z nich nie są indeksowane przez Google. GSC zapewnia również przegląd wysiłków SEO Twojej witryny w ujęciu czasowym.

GSC dostarczy też informacji o linkach prowadzących do Twojej witryny, da możliwość zdefiniowania mapy witryny, która pozwoli na szybsze i skuteczniejsze indeksowanie jej przez roboty Google.

Search Console Insights – nowy raport od Google Google udostępniło właśnie nowy raport dostępny dla wszystkich pod adresem https://search.google.com/search-console/insights. Do raportu możecie też się dostać z powiadomienia w panelu Google Search Console. Raport pozwala na sprawdzenie treści, które budują, przywiązują i angażują użytkowników. W zamyśle powinna to być wskazówka dla twórców o czym pisać i […]

Przeczytaj