Firebase to platforma do tworzenia aplikacji mobilnych i internetowych, przejęta przez Google. Zapewnia ona analityczny szkielet dla aplikacji mobilnych, dzięki czemu programiści mogą skupić się na tworzeniu samej aplikacji, wiedząc, że ich analityka jest zarządzana płynnie i efektywnie.

Prawidłowo skonfigurowany Firebase Analytics śledzi zachowanie użytkowników i ich zaangażowanie w aplikacji mobilnej przy niewielkim nakładzie pracy ze strony dewelopera. Firebase Analytics rejestruje kluczowe wskaźniki, takie jak dzienna liczba aktywnych użytkowników i dzienna liczba pierwszych otwarć aplikacji (instalacji aplikacji). Takie dane analityczne bez wykorzystania Firebase byłyby trudne do śledzenia lub zmierzenia bez ręcznego kodowania logiki i skomplikowanej integracji z bazą danych.

Firebase to potężne narzędzie przeznaczone do konfiguracji analityki w aplikacjach Android i iOS, ale też do debuggowania błędów czy komunikacji z użytkownikami aplikacji. Możemy tutaj korzystać z Remote Config i dostosowywać zachowanie aplikacji do konkretnego użytkownika na bazie jego dotychczasowych zachowań. Możemy również komunikować się z użytkownikiem naszej aplikacji poprzez wysyłanie powiadomień push czy wiadomości in-app messages. Takie działania przywiązują użytkownika do aplikacji, informują go o istotnych informacjach i zapobiegają jego deaktywacji konta.

It seems we can’t find what you’re looking for. Perhaps searching can help.