AppsFlyer służy do śledzenia, mierzenia i raportowania zachowań użytkowników aplikacji Android i iOS. Celem Appsflyera jest pomoc marketerom aplikacji zrozumieć, w jaki sposób ich kampanie marketingowe – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz aplikacji – wpływają na doświadczenia użytkowników z produktem. Największą zaletą Apps Flyera jest jego integracja z bardzo wieloma partnerami mediowymi/wydawcami i technologicznymi, w tym Google Ads czy Facebook Ads.

Narzędzie Appsflyer jest bardzo rozbudowane, niemal na równi z darmowym narzędziem od Google – Firebase. W odróżnieniu od Firebase, Appsflyer jest ukierunkowany na śledzenie wartości życiowej użytkowników (LTV – z ang. Life Time Value) użytkownika aplikacji mobilnej. Appsflyer dobrze integruje się z Facebook Ads, w przeciwieństwie do Firebase’a. Jest natomiast płatny. Dodatkowo płatny jest też dostęp do danych surowych. Nie ma również narzędzi marketingowych, które Firebase posiada jak np. powiadomienia in-app, mobilne powiadomienia push czy kierowanie komunikatów.

Mocną stroną Appflyer jest integracja z partnerami mediowymi – wydawcami, dzięki temu te kampanie będą poprawnie zoptymalizowane i efektywne. Natomiast przewagą Firebase jest brak opłat oraz wbudowane narzędzia pozaanalityczne (marketingowe), które pozwalają na kierowanie działań marketingowych do użytkowników aplikacji mobilnej.

It seems we can’t find what you’re looking for. Perhaps searching can help.