Wtyczka Linkhouse SEO Backlink Finder

  • 3 listopada, 2023
  • Piotr Starzynski
  • 4 min read

Pamiętam jak w kwietniu 2022 roku zgłaszałem pomysł masowej weryfikacji (wygrywania) listy domen do WhitePressa z celem weryfikacji czy ten serwis znajduje się w bazie i jaka jest cena publikacji. Idea była taka, że wybierzemy dany temat i najważniejsze słowa kluczowe, a potem pobierzemy listę domen, które są autorytetem dla Google w danej niszy. Potem wgramy ją do WhitePressa i otrzymamy listę dostępnych serwisów i cennik publikacji. Uznałem, że dzisiaj z racji tego, że bezpośredni konkurent WordPressa jakim jest Linkhouse wypuścił bardzo interesującą wtyczkę, która częściowo upraszcza ten problem. To rozwiązanie częściowo jest lepsze, a częściowo gorsze. Dalej analizuję zasady, działania, zalety oraz wady korzystania z niej.

Czym jest Linkhouse?

Na potrzeby tego artykułu przyjmijmy definicję, że Linkhouse jest platformą, która pośredniczy w pozyskiwaniu linków poprzez artykuły sponsorowane. Kojarzy więc wydawców z reklamodawcami, którzy są zainteresowaniu publikacją artykułów w wybranych portalach.

Jakie są zalety wtyczki Linkhouse SEO Backlink Finder?

Najważniejszą zaletą wtyczki Linkhouse SEO Backlink Finder jest prostota jej działania oraz możliwość szybkiego dotarcia do potencjalnie wartościowych serwisów, z których chcielibyśmy pozyskać linka.

Jak działa Linkhouse SEO Backlink Finder?

Kiedy zainstalujemy i włączymy wtyczkę w przeglądarce Chrome oraz wyszukamy jakieś słowo kluczowe w Google przy stronach, które z znajdują się w bazie Linkhouse otrzymamy informację o możliwości zakupy linka, najniższą ceną publikacji (ponieważ ceny zależą od rodzaju oferty, którą wybierzemy) i najważniejszymi parametrami. Parametry domeny jak i adresu URL można dodatkowo rozwinąć używając ikony lupy. Wygląda to tak jak na poniższym zdjęciu:

Działanie Linkhouse SEO Backlink Finder w praktyce
Wyniki wyszukiwania w Google z wtyczką Linkhouse SEO Backlink Finder

Czy Linkhouse SEO Backlink Finder jest skuteczny?

Linkhouse SEO Backlink Finder bazuje na idei, że serwisy które są wysoko w rankingu Google na dane słowo kluczowe zostały uznane przez wyszukiwarkę za autorytatywne w danym temacie. Pozyskanie linka z takiego serwisu powinno w teorii nakłonić Google do uznania strony linkowanej również za pewien autorytet w tej dziedzinie.

Kiedy sprawdzi się Linkhouse SEO Backlink Finder?

Linkhouse SEO Backlink Finder na pewno sprawdzi się w sytuacji, gdy zaczynamy linkować zupełnie nowy serwis i pozyskiwaliśmy wcześniej linków przez takie platformy zakupu linków. Innymi słowy wiemy, że z tego serwisu (z tej domeny) nie pozyskaliśmy jeszcze linka. Nie znaczy to, że pozyskiwanie 2 linków z jednej domeny jest błędem, natomiast powinno być to świadomym działaniem (bo np. warto wtedy umieścić dodatkowy link wewnętrzne do naszej poprzedniej publikacji dopisując odpowiedni paragraf).

Czy wtyczka Linkhouse SEO Backlink Finder jest darmowa?

Tak, wtyczka Linkhouse SEO Backlink Finder jest darmowa. Płatne są ewentualne publikacje, których cena zależy od serwisu oraz wybranej oferty.

Jakie opcje działania ma Linkhouse SEO Backlink Finder?

Linkhouse SEO Backlink Finder ma 3 tryby działania:

  • może pokazywać wszystkie wyniki wyszukiwania z adnotacją o dostępności przy wybranych,
  • może pokazywać wyłącznie wyniki z domen dostępnych w bazie Linkhouse, ukrywając pozostałe adresy,
  • może pokazywać wyłącznie wyniki z domen, których nie ma w bazie Linkhouse (przydatne do własnego Outreachu, gdy zależy nam, żeby nie publikować w ogólnodostępnych miejscach).

Skąd pobrać wtyczkę Linkhouse SEO Backlink Finder?

Wtyczkę „Linkhouse SEO Backlink Finder” pobierz ze sklepu chrome web store wpisując jej nazwę lub klikając w link.

Czy muszę mieć konto w Linkhouse, aby korzystać z wtyczki?

Nie, nie musisz posiadać konta w platformie Linkhouse, żeby korzystać z wtyczki. Natomiast zakup publikacji sponsorowanej będzie wymagał założenia konta. Konto w Linkhouse założysz klikając tutaj.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments