Aplikacja mobilna

Klient jest właścicielem aplikacji mobilnej. Pomimo śledzenia wielu aktywności swoich użytkowników nie był w stanie wyciągać wartościowych wniosków. Dane były rozrzucone i niespójne. Brakowało priorytetów, lejków. Moim wyzwaniem stało się poukładanie, modyfikacja i zaprojektowanie modelu śledzenia użytkownika, a w dalszym etapie migracja analityki.

Przedstawiliśmy szczegółowe informacje dla biblotek Firebase oraz Appsflyer, pokazując zalety, wady i ograniczenia obu narzędzi. Przeprojektowaliśmy w całości zdarzenia dla Firebase/Google Analytics 4. Aktywnie uczestniczyliśmy w analizowaniu danych w BigQuery. Budowaliśmy modele śledzenia, ulepszaliśmy rejestrowanie aktywności (wprowadzając m.in. śledzenie ecommerce) i rozbudowywaliśmy śledzenie użytkowników w Appsflyerze, który stał się głównym źródłem danych do analizy działań marketingowych.

Aktywnie współpracujemy z klientem, analizując surowe dane i rozbudowując aplikację o kolejne rzeczy, np. dynamiczne linki (OneLink w przypadku Appsflyera).

Klient

Aplikacja mobilna

Zakres

Analityka